PENCAPAIAN KO-AKADEMIK 2016 (JAN-DEC)

BIL

PERTANDINGAN/KEM

PERINGKAT

NAMA MURID

PENCAPAIAN

1

Pertandingan Kaligrafi Anjuran Persatuan Teo Chew 2016

雪隆潮州会馆妇女组  2016丙申年挥春比赛

Daerah

SEE TOH WEE LING

Saguhati

入围奖

VICTORIA FOO YI HUI

Saguhati

入围奖

VANESSA FOO YI RU

Cemerlang

特优奖

2

Magnum Youth Chinese Calligraphy 2016 

 2016万能青年挥春比赛

Daerah

VICTORIA FOO YI HUI

Saguhati

优秀奖

3

CHY STREET Calligraphy CONTEST 2016 

 2016街头挥春挥春比赛

Daerah

VICTORIA FOO YI HUI

Saguhati

优秀奖

SEE TOH WEE LING

Saguhati

优秀奖

4

SUMMIT USJ CHY CALLIGRAPHY COMPETITION  

 2016丙申年高峰迎春挥春比赛

Daerah

VICTORIA FOO YI HUI

Saguhati

优秀奖

5

Pertandingan Kaligrafi Majlis Guru Besar SJK(C)  PETALING UTAMA 2016

八打灵U 区华校校长理事会

 2016丙申年挥春比赛

Daerah

VICTORIA FOO YI HUI

Cemerlang

特优奖

SEE TOH WEE LING

Saguhati

优秀奖

6

Pertandingan Kaligrafi Majlis Guru Besar SJK(C)  PERINGKAT SELANGOR 2016

雪兰莪华校校长理事会

 2016丙申年挥春比赛

Negeri

VICTORIA FOO YI HUI

Saguhati

优秀奖

7

ChiLdren of Universe Malaysia 2016

Kebangsaan

LAI YAN YAN

JOHAN

(Akan mewakili Malaysia untuk menyertai pertandingan peringkat Asia di China)

8

Kuiz NTV7 ( Bah. Mandarin ) 2016

KEBANGSAAN

Koo Pui Yee

TIADA

See Toh Wee Ling

TIADA

Yap Peryssa

TIADA

9

Pertandingan Sahibba Sek. Ren. PPD PU 2016

DAERAH

Chang Lee Xuan

SEPARUH AKHIR

Phoebe Chung Ru Jade

SEPARUH AKHIR

Chung Han Jer

SEPARUH AKHIR

10

SINGAPORE-ASIA PACIFIC MATHEMATICAL OLYMPIAD FOR PRIMARY SCHOOLS

Daerah

LEE HAO

Tempat Ke-3

JONATHAN HO KAI JIAN

Tempat Ke-10

11

Pertandingan Syarahan Bahasa Malaysia

DAERAH

Lian Kai Quan

Tempat Ketiga

Tan Sze Jean

Kepujian

12

Pertandingan Pidato Festival Bahasa dan Sastera DBP

KEBANGSAAN

Lai Yan Yan

Tempat Keempat

13

2016 Kangaroo Math Competition (Malaysia)

KEBANGSAAN

JONATHAN HO KAI JIAN

GOLD (BENJAMIN)

TANG KIAT LENG

BRONZE (PRE ECOLIER)

YVETTE LAU XIN YIN

HONORABLE (PRE ECOLIER)

CHEN EVA

HONORABLE (PRE ECOLIER)

CHIN TZE XUAN

HONORABLE (PRE ECOLIER)

TAN YU ZHE

HONORABLE (PRE ECOLIER)

PANG YONG LIANG

HONORABLE (PRE ECOLIER)

TAN JING XIN

HONORABLE (ECOLIER)

KELLIZ CHUA YUEN HANN

PARTICIPATION (PRE ECOLIER)

PANG WEN XIN

PARTICIPATION (ECOLIER)

TANG KIAT SEN

PARTICIPATION (ECOLIER)

SIAN XUN ZHANG

PARTICIPATION (ECOLIER)

14

PERTANDINGAN UCMAS 2016

KEBANGSAAN

ASHLEY LIM LI CHEN

TEMPAT KELIMA (BASIC)

WEE KUAN YUE

MERIT((BASIC)

ARIEL MAK SUM YI

MERIT((BASIC )

NG IAN HAN

MERIT((BASIC )

TEOH  YUE SUEN

MERIT (ELEMENTARY A)

SIM JIA YI

 MERIT (ELEMENTARY A)

VENICE KHOR SHIN EEN

MERIT (ELEMENTARY A)

CHIN XIN NING

TEMPAT KELIMA

(ELEMENTARY A)

HOI JIA HUI

MERIT (ELEMENTARY  B)

IVAN TEH WEI MING

TEMPAT KEDUA

(ELEMENTARY B)

CHONG EU MUN

TEMPAT KELIMA

QUAH YI KANG

MERIT ( INTERMEDIATE B)

LAW XIAN LOONG

MERIT ( INTERMEDIATE B)

WONG WEI MING

MERIT ( INTERMEDIATE B)

HOI JIA XIN

TEMPAT KETIGA ( INTERMEDIATE B)

CHONG EU MEI

TEMPAT PERTAMA MERIT ( INTERMEDIATE B)

CHEH CAI TUNG

TEMPAT KEDUA( HIGHER A)

LEE JIA WEI

MERIT (HIGHER B)

LIM XUE LI

MERIT (HIGHER B)

SAM JIA ZHOU

TEMPAT KELIMA  (HIGHER B)

NG HENG YU

TEMPAT KETIGA  (HIGHER B)

15

PERTANDINGAN ASMO MATHS 2016

KEBANGSAAN

ONG JO WEN

 

JOSHUA KAM CHENG EN

 

LAI YAN YAN

 

OH LI-YANG

 

CHAN EU JUN

 

YIA RUI

 

KELLIZ CHUA YUEN HANN

 

LIAN KAI QUAN

 

WONG SOONG EN

SILVER

WONG SOONG WAY

 

TUNG HO YEN

 

LEE HAO

BRONZE

SCOTT CHOO CHEE HINN

 

LOH JING ERN

 

CHAN YI SHUEN

 

LOO ZHUN SHANG

 

SEE TOH WEE LING

 

JONATHAN HO KAI JIAN

BRONZE

YAP KIM ENG

 

NGO JI HANG

 

SAMDEN CHIN ZHEKANG

 

JE JUN REN

SILVER

OH LI-WEI

BRONZE

CHANG ZHE MING

 

TANG KIAT LENG

GOLD

TANG KIAT SEN

 

16

Pertandingan Mengarang anjuran Selangor and Kuala Lumpur Hokkien Association Women Section

NEGERI

HO JUN PIN

Cemerlang

17

Pertandingan Kaligrafi anjuran Yayasan Dazhi

KEBANGSAAN

Foo Yi Hui

Cemerlang

18

Pertandingan Bercerita anjuran Persatuan Chuang & Yam Selangor dan Wilayah persekutuan 2016

KEBANGSAAN

LAI YAN YAN

JOHAN

LAI BING XIN

JOHAN

19

Pertandingan Deklamasi Sajak anjuran Majlis Guru Besar SJKC Petaling Utama 2016

DAERAH

JOEY CHUAH KIT JOO

CEMERLANG特优

CHIN XIN NING

CEMERLANG特优

JOCELYN CHEAN XIN LIN

CEMERLANG特优

ANGELYN HO ROU XUAN

CEMERLANG特优

20

Pertandingan Kaligrafi Piala Tan Sri Dato’Tan Kim Hor Peringkat Kebangsaan 2016

KEBANGSAAN

SEE TOH WEE LING

SAGU HATI安慰奖

WHA XIAO YONG

CEMERLANG入选奖

FOO YI HUI

CEMERLANG入选奖

21

Pertandingan Matematik Anjuran Persatuan Ka Yin

Kuala Lumpur & Selangor

Daerah

Ho  Jun Pin

saguhati

Lee Hao

saguhati

Yap Kim Eng

saguhati

Wong Zenwei

saguhati

Wong Soong En

Saguhati

22

PERTANDINGAN ASMO SCIENCE 2016

KEBANGSAAN

NG CHEOK FUNG

 

SIAN XUN ZHANG

 

WONG JUNN WAI

 

WONG CHUN SHENG

 

SCOTT CHOO CHEE HINN

 

LOO ZHUN SHANG

 

YEE GA SAN

 

SAMDEN CHIN ZHEKANG

 

CHENG KAI YUAN

 

NICHOLAS YONG CHUNG XUAN

 

LOW JIA LER

 

23

Pertandingan Robotik Peringkat Negeri Selangor Tahun 2016

Negeri

CHUNG KHING YEW

17/80

ETHAN TAN TONG TENG

17/80

LIN JUN YU

17/80

YONG TZE-EE

21/80

CONTAD LIM JIA WAN

21/80

SEA WEI KING

21/80

LIM SHENG YU

28/80

TAN SHAN CHIEW

28/80

LIM QI YONG

28/80

24

2016 4th ISSC SUDUKU Competition

Kebangsaan

PIT ZHEN HAO

RYAN YAP EE ZHEN

TAN LEE VONE

WONG ZI QING

TEMPAT KETIGA

 

PENCAPAIAN KO-AKADEMIK 2015 (JAN-DEC)

BIL

PERTANDINGAN/KEM

PERINGKAT

NAMA MURID

PENCAPAIAN

1

2015 CNY Street Calligraphy Contest (街头挥春比赛)

 

CHEN YUNG KANG

WAN SZE MUN

HWANG HUI XIN

ENG HOI DHONG

SEE TOH WEE LING

SAGU HATI

SAGU HATI

SAGU HATI

SAGU HATI

SAGU HATI

2

Pertandingan Kaligrafi (巴生滨海林氏宗亲会青年团挥春比赛)

 

CHEN YUNG KANG

JOHAN

3

Pertandingan Kaligrafi (观音世界基金会新春法语挥春比赛)

 

CHEN YUNG KANG

JOHAN

4

Pertandingan Kaligrafi  Petaling Jaya Buddhist Society

2015 年八打灵佛教居士林书法比赛

 

Eng Hui Dhong

 

Hwang Hui Xin 

 

Victoria Foo Yi Hui

 

Chen Yung Khang

Cemerlang

 

Cemerlang

 

Cemerlang

 

Naib Johan

5

Pertandingan Kaligrafi Peringkat Petaling Utama 2015

2015  八打灵U区书法比赛

DAERAH

Chen Yung Khang

 

Hwang Hui Xin 

Cemerlang

 

Cemerlang

6

Pertandingan Kaligrafi Peringkat Negeri Selangor 2015

2015  雪兰莪州书法比赛

 

Chen Yung Khang

Cemerlang

7

Pertandingan Kaligrafi Peringkat Negeri Selangor

NEGERI

CHEN YUNG KANG

WAN SZE MUN

HWANG HUI XIN

JOHAN

SAGU HATI

SAGU HATI

8

Parent’s Day Chinese Calligraphy Contest 2015

2015  双亲节书法比赛

 

Chen Yung Khang

Naib Johan

9

7th Read Malaysia 2015

第五届中小学生剧本朗读观摩赛2015 

 

Lai Yan Yan

Johan

10

Kangaroo Math Competition (KMC)

 

LAI YAN YAN

 

NG JIA QUAN

 

THADDAEUS LO WAI SOON

 

JONATHAN HO KAI JIAN

 

LEE HAO

 

LOK JUN HENG

 

WONG SOONG EN

 

WONG SOONG WAY

 

KHOO HUI-YI

 

LEN MIN LI

 

TAN YI XUAN

 

LEANN LEE YOU LI

 

LIAN KAI QUAN

 

SERENE CHIN JIN MIN

 

JOSHUA KAM CHENG EN

 

SEE TOH WEE LING

 

TING IAN

 

BOEY JUN YANG

 

HONORABLE MENTION,ECOLIER

GRAND PRIX & GOLD MEDAL, BENJAMIN

GOLD MEDAL, BENJAMIN

 

BRONZE MEDAL, BENJAMIN

 

SILVER MEDAL, BENJAMIN

 

SILVER MEDAL, BENJAMIN

 

HONORABLE MENTION,BENJAMIN

CERTIFICATE OF PARTICIPATION, ECOLIER

CERTIFICATE OF PARTICIPATION, BENJAMIN

BRONZE MEDAL, BENJAMIN

 

BRONZE MEDAL, BENJAMIN

 

BRONZE MEDAL, BENJAMIN

 

BRONZE MEDAL, BENJAMIN

 

CERTIFICATE OF PARTICIPATION,

HONORABLE MENTION,ECOLIER

SILVER MEDAL, BENJAMIN

 

HONORABLE MENTION,ECOLIER

GOLD MEDAL, BENJAMIN

 

 

11

Pertandingan Syarahan Bahasa Cina Peringkat Petaling Utama 2015

DAERAH

Lai Yan Yan

Cemerlang 

12

Singapore – Asia Pacific Mathematical Olympiad for Primary School

Singapore – Asia Pacific

NG JIA QUAN

THADDAEUS LO WAI SOON

MICHAELA TAN YIN HUI

SEAN LEE PUI CHUAN

CHEN JING YONG

JOHAN

JOHAN

13

Pertandingan Kaligrafi Yayasan Dazhi 2015

2015  吉隆坡大智图书馆书法比赛

 

Wan Sze Mun

 

Chen Yung Khang

 

SEE TOH WEE LING

Sagu Hati

 

Cemerlang

 

Sagu Hati

14

Pertandingan Kaligrafi  2015

2015年全国小书法家书艺比赛

KEBANGSAAN

Chen Yung Khang

Tempat Ketiga

15

Pertandingan Kaligrafi (Teo Chew Association Youth Section) 2015

2015  雪隆潮州会馆-书法比赛

 

Wan Sze Mun 

Cemerlang

16

Pertandingan Pidato

2015年马来西亚讲华语运动演讲比赛

 

Lai Yan Yan

Johan

17

Pertandingan Menulis Karangan (Teo Chew Association Youth Section) 2015

2015  雪隆潮州会馆-华语作文比赛

 

Wan Sze Mun 

Cemerlang

18

Pertandingan Tulisan (Teo Chew Association Youth Section) 2015

2015  雪隆潮州会馆-硬笔书法比赛

 

Wan Sze Mun 

Cemerlang

19

Pertandingan Kaligrafi Piala Tan Sri Dato’Tan Kim Hor Peringkat Kebangsaan  2015

2015 年丹斯里陈金火杯全国书法公开赛

 

Eng Hui Dhong

 

Hwang Hui Xin 

 

Wan Sze Mun 

 

Chen Yung Khang

Sagu hati

 

Sagu hati

 

Cemerlang

 

Cemerlang

20

Parent’s Day Chinese Calligraphy Contest 2015

2015  双亲节书法比赛

 

Chen Yung Khang

Naib Johan

21

ENGLISH STORYTELLING COMPETITION

DAERAH

Chung Han Jer

-

22

PERTANDINGAN BERSYARAHAN MGB SJK 2015

DAERAH

SOH ZOE LYNN

TEMPAT KE-4

23

PERTANDINGAN UJIAN BERTULIS MGB SJK 2015

DAERAH

LEN MIN LI

TEMPAT KE-19

24

INTERNATIONAL MATHEMATICS COMPETITION

 

 

NG JIA QUAN

1.      BRONZE (INDIVIDUAL CONTEST)

2.      1st RUNNER UP TEAM (GROUP PRIZE)

3.      1st RUNNER UP TEAM (TEAM PRIZE)

4.      TOP 15 QUALIFIER OF PUZZLE  CHALLENGE

25

我爱马来西亚儿童填色及绘画比赛

DAERAH

Victoria Foo Yi Hui

Saguhati

26

PERTANDINGAN ROBOTIK “RACING CAR” SEMPENA KARNIVAL KEBITARAAN REKA CIPTA, INOVASI DAN ICT SKK PERINGKAT KEBANGSAAN 2015

KEBANGSAAN

LIM SHENG YU

JOSIAH CHAN WEN KIN

ALYSSA CHONG WEI YEE

Naib Johan (BERPASUKAN)

27

ASMO MATH COMPETITION

 

TING IAN

SCOTT CHOO CHEE HINN

WONG SOONG WAY

LEE HAO

LOK JUN HENG

WONG SOONG EN

JONATHAN HO KAI JIAN

TAN YI XUAN

THADDAEUS LO WAI SOON

NG JIA QUAN

BOEY JUN YANG

-

-

-

BRONZE

BRONZE

-

-

BRONZE

GOLD

SILVER

-

28

PERTANDINGAN MATEMATIK PIALA CHUNG HWA

NEGERI

LIN JED YEN

MICHAELA TAN YIN HUI

CHEN JING YONG

SEAN LEE PUI CHUAN

NG WEI YANG

YAP PAK ON

TAN YI XUAN

BOEY JUN YANG

LOH WEI SOON

JOHAN (PASUKAN)

 

29

MSSS TAEKWONDO

NEGERI

TAI KENJI

TEMPAT KE-4

30

ENGLISH (SCIENCE) STORYTELLING PPD PU

DAERAH

JADE LOW YENJIE

TEMPAT KE-3

31

WSSA DPULZE STACKING COMPETITION

NEGERI

CHAN KENG IAN

LEE VIN YING

DYLON TEO KHAI SHIANG

JOHAN

TEMPAT KE-3

TEMPAT KE-5

32

WSSA MALAYSIA OPEN

KEBANGSAAN

LEE VIN YING

CHAN KENG IAN

TEMPAT KE-9

JOHAN

33

WSSA ASIAN QUALIFIERS

INTERNATION

CHAN KENG IAN

MAH JIA MAY

JOHAN

TEMPAT KE-2

34

45届华小数学比赛

KEBANGSAAN

TAN YI XUAN

NG JIA QUAN

THADDAEUS LO WAI SOON

 

TEMPAT KE-9 (INDIVIDU)

TEMPAT KE-2 (INDIVIDU)

SAGU HATI

JOHAN (KUMPULAN)

 

 

Wechat QR Code 校园微信