PENCAPAIAN KO-KURIKULUM 2016 (JAN-DEC)

BIL

PERTANDINGAN

PERINGKAT

NAMA MURID

PENCAPAIAN

1

Kejohanan Akuatik MSS Selangor 2016

NEGERI

Darrell Tan Zhuo Wen

Tiada

Chan Eu Jun

Tiada

Lew Yan Chuan

Tiada

Lew Zhi Tong

Tiada

2

BADMINTON MSSD

DAERAH

Chen Wei Yuen

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan ketiga

(bergu)

H’ng Yu Jin

Suku akhir

 (perseorangan)

Pusingan ketiga

(bergu)

Tan Mu Yuan

Pusingan ketiga (perseorangan)

Clarence Foo

Pusingan kedua

(bergu)

Yap Yu Kang

Pusingan kedua

(bergu)

Yew Chi Hou

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan kedua

(bergu)

Loh Xin Long

Pusingan kedua

(bergu)

Bryan Lee Ming Xuan

Pusingan kedua (perseorangan)

Pusingan kedua

(bergu)

Damien Ling

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan kedua

(bergu)

Teoh JiaEn

Separuh akhir (perseorangan)

Wong Zi Yi

Pusingan ketiga (perseorangan)

Sheyeon Wong

Pusingan kedua (perseorangan)

Hayley Saw Rou-Xin

Pusingan ketiga (perseorangan)

3

MSSD bola keranjang

DAERAH

CHAN YI SHUEN

MUHAMMED EMIR

TAN HSIEN YANG

LEE QING HUI

CHONG XIAODI

LOO ZHUN SHANG

YEE CHUN WEI

MOK TIEN YUAN

TAN ZHUO WEN

PANG ZHAN YI

CHIAM JET CHERN

TEO YIN HAO

(Lelaki)

Tempat ke-4

FUNG SZE-ANN

LIM ZHI YI

CHENG XIN

POI SHIE CHEE

ONG LI ZHEN

LOH CHU ERN

WONG NIAN HUI

LAI CHLO EE

WONG KAY ROU

CHONG EU MEI

LEONG WAN YING

LIM ERN XIN

(Perempuan)

TIADA

4

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSD

DAERAH

BENJAMIN KHOO KAH SING

CHONG YI RONG

ETHAN ZEN

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

FOO GUO XIAN

WONG SOONG EN

WONG SOONG WAY

TAN WEI MING

SIN VEE YOUNG

SIAN XUN ZHANG

NICOLAS NG KAI YUEN

(Lelaki) JOHAN

 

 

ASHLEY NG LE XUAN

CARMEN CHEAH KAIWEN

HILDA ONG KAI EN

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

TOH BETHIA

CHAI CHEE LING

MAIA ONG XIAO HAN

TAN ANN RU

TAN ANN TUNG

SERENE CHIN JIN MIN

(Perempuan) JOHAN

 

 

5

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSS

Negeri

BENJAMIN KHOO KAH SING

CHONG YI RONG

ETHAN ZEN

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

FOO GUO XIAN

WONG SOONG EN

SIN VEE YOUNG

(Lelaki) TEMPAT KE-3

ASHLEY NG LE XUAN

CARMEN CHEAH KAIWEN

HILDA ONG KAI EN

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

TOH BETHIA

CHAI CHEE LING

MAIA ONG XIAO HAN

SERENE CHIN JIN MIN

(Perempuan) TEMPAT KE-3

6

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSM

KEBANGSAAN

ETHAN ZEN

FOO GUO XIAN

(Lelaki) JOHAN

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

(Perempuan) TEMPAT KE-4

7

GIMRAMA MSSD

DAERAH

Megan Tong Xin Yi

G3 Terbuka Gelung-Ketiga

G3 Terbuka Riben-Ketiga

G3 Terbuka Belantan-Naib Johan

Individu Keseluruhan- Naib Johan

Teoh Yu-Xuan

B12 G2 Bola-Johan

B12 G2 Riben- Naib Johan

B12 G2 Belantan- Ke-9

Individu Keseluruhan- Johan

Lim Jing Qian

B10 G1 Bola-Ke-11

B10 G1 Riben-Ke-3

B10 G1 Belantan-8

Individu Keseluruhan-Ke-9

Chin Zi Xuan

B8 LG Bola-Ke-4

B8 LG Tali-Ke-3

Individu Keseluruhan-Naib Johan

Thian Jing Xin

B8 LG Bola-Ke-13

B8 LG Tali-Ke-13

Individu Keseluruhan-Ke-13

8

GIMRAMA MSSS

NEGERI

Megan Tong Xin Yi

G3 Terbuka Gelung-Ketiga

G3 Terbuka Riben-Ketiga

G3 Terbuka Belantan-Naib Johan

Individu Keseluruhan- Naib Johan

Teoh Yu-Xuan

B12 G2 Bola-Johan

B12 G2 Riben- Naib Johan

B12 G2 Belantan- Ke-9

Individu Keseluruhan- Johan

Lim Jing Qian

B10 G1 Bola-Ke-11

B10 G1 Riben-Ke-3

B10 G1 Belantan-8

Individu Keseluruhan-Ke-9

Chin Zi Xuan

B8 LG Bola-Ke-4

B8 LG Tali-Ke-3

Individu Keseluruhan-Naib Johan

Thian Jing Xin

B8 LG Bola-Ke-13

B8 LG Tali-Ke-13

Individu Keseluruhan-Ke-13

Maia Ong Xiao Han

Pre-Junior Belantan-Ke-5

Pre-Junior Tali-Ke-7

Pre-Junior (Latihan Berkumpulan)-Ke3

Pre-Junior Keseluruhan-Ke-8

9

Skuasy MSSS

NEGERI

Joachim Chuah Han Wen

Johan- Lelaki B-12 Thn

10

Skuasy MSSM

KEBANGSAAN

Joachim Chuah Han Wen

Naib Johan- Lelaki B-12 Thn

11

Ujian Kenaikkan Pangkat Koperal TKRS PPDPU 2016

DAERAH

TAN LEE VONE

KOPERAL

LEE CHIN CHEN

LANS KOPERAL

WONG ZI YIN

LANS KOPERAL

12

MSSD Olahraga Bawah 12 Tahun

Daerah

Yap Yu Kang

Darrell Tan Zhuo Wen

Wong Kee Shawn

Siew Yean Shee

Wong Khai Xiang

Lelaki - Tempat Ke-4

Chen Kai Ze

Sheryl Wong Yi Ying

Wong Khai Er

Onn Jun Xian

Cheng Xin

Wong Nian Hui

 

13

Kukkiwon Cup Malaysia 2016 Taekwando Championship

KEBANGSAAN

Eugene Chan Zong You

Emas- Kyorugi(Ind)

Gangsa-Authorised Poomsae (Ind)

14

SHOIN CUP 2016 PRE-JUNIOR B 2016

KEBANGSAAN

MAIA ONG XIAO HAN

Individual 7th

15

WSSA SUMMIT 2016 MALAYSIA OPEN SPORT STACKING CHAMPIONSHIP

KEBANGSAAN

LIEW ZI HIN

10岁男子组个人赛3-6-3    第九名

10岁男子组个人赛花式叠    季军

WONG JUN XIAN

9岁男子组个人赛3-3-3     第八名

9岁男子组个人赛花式叠     亚军

CHAN YU KAI

9岁男子组个人赛3-6-3     第九名

MAH JIA MAY

9-10岁女子组个人赛3-6-3  第七名

9-10岁女子组个人赛3-6-3  第四名

9-10岁女子组个人赛花式叠  第六名

16

WAAS Dpulze Asian Qualifier 2016

KEBANGSAAN

CHAN KENG IAN

 

Individual All Around Champion

Top 5 Male

Age Division 11-12 Male Champion Individual 3-3-3

Age Division 11-12 Male Champion Individual 3-6-3

Age Division 11-12 Male Champion Individual Cycle

17

2016 WORLD SPORT STACKING

KEBANGSAAN

CHAN KENG IAN

1st Place 11M/Individual cycle

1st Place 11M/Individual 3-6-3

2nd Place 11M/Individual 3-3-3

2nd Place 12U/Cycle

 

 

 

 

 

 

 

 

PENCAPAIAN KO-KURIKULUM 2015 (JAN-DEC)

BIL

PERTANDINGAN

PERINGKAT

NAMA MURID

PENCAPAIAN

1

KEJOHANAN BADMINTON MSSD

DAERAH

Wee Pang Sheng

 

 

Chong Jone Je

 

 

Chen Wei Yuen

 

 

H’ng Yu Jin

 

 

Yong Zi Yi

 

Tan  Mu Yuan

 

Soh Zoe Lyn

 

Wong Zi Yi

 

Hayley Saw Rou Xin

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan kedua(bergu)

 

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan kedua(bergu)

 

Pusingan ketiga (perseorangan)

Pusingan kedua(bergu)

 

Pusingan pertama (perseorangan)

Pusingan kedua(bergu)

 

Pusingan kedua (bergu)

 

Pusingan kedua (bergu)

 

suku akhir (perseorangan)

 

suku akhir (perseorangan)

 

suku akhir (perseorangan)

2

KEJOHANAN BOLA KERANJANG MSSD

DAERAH

Mok Tien Wen

Pang Zhang Yi

Yee Jia Jian

Russell Alastair Simpson

Pang Zhang Yang

Sin Vee Young

Tee Wei Li

Lee Qing Hui

Wong Kok Chun

Tan Hsien Yang

Teo Yin Hao

Jared Ong Kai Ze

 

Liew Jia Nuo

Wong Nian Hui

Foong Jie Yee

Yong Sue Yin

Hia Hung Xian

Lisako Yatoji Tan

Kate Chee

Teng Wey Ee

Tan Yi Xuan

Chen Pei San

Yeoh Lui Shan

O Ying Fang

(Lelaki) Tempat Ke-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Perempuan) Tempat Ke-3

 

3

KEJOHANAN PING PONG MSSD

DAERAH

ETHAN YEO ENG SIEN

 

BENJAMIN SEAH YUAN ZHEN

Pusingan Pertama

 

Pusingan Pertama

4

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSD

DAERAH

AN WEN NEE

ASHLEY NG LE XUAN

CH’NG JIEHAN ANDREA

CHAI CHEE LING

JAZZ WONG E-HUI

LAM HUI THENG

LIM CHYI EAN

LIM JING ER

LOO TIAN YUN

MAIA ONG XIAO HAN

OLIVIA GOH YU EN

TEE KE JIA

 

AN WEN XI

BENJAMIN KHOO KAH SING

CHONG YI RONG

ETHAN ZEN

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

FOO GUO XIAN

JARED ONG KAI ZE

MOK TIEN WEN

WONG SOONG EN

WONG SOONG WAY

WONG WIN KIT

(Perempuan) JOHAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Lelaki) JOHAN

 

 

5

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSS

NEGERI

ASHLEY NG LE XUAN

CH’NG JIEHAN ANDREA

JAZZ WONG E-HUI

LAM HUI THENG

LIM CHYI EAN

LIM JING ER

LOO TIAN YUN

OLIVIA GOH YU EN

 

BENJAMIN KHOO KAH SING

CHONG YI RONG

ETHAN ZEN

FOO GUO XIAN

JARED ONG KAI ZE

MOK TIEN WEN

WONG SOONG EN

WONG WIN KIT

(Perempuan) Naib Johan

 

 

 

 

 

 

 

 

(Lelaki) Tempat Ketiga

6

KEJOHANAN OLAHRAGA MSSD

DAERAH

LOO TIAN YUN

 

 

 

LIM JING ER

 

 

 

DANIELLE LEE ZI QI

 

BEATRICE YEOH LUI SHAN

 

JAZZ WONG E-HUI

 

WONG KHAI ER

 

ANG KAH SENG

Larian 100m : naib johan

Larian 200m : naib johan

Larian 4X200m : ke-3

 

Larian 100m : ke-3

Larian 200m : ke-3

Larian 4X200m : ke-3

 

Larian 4X200m : ke-3

 

Larian 4X200m : ke-3

 

Larian 200m : ke-3

 

Larian 200m : naib johan

 

Lompat jauh : ke-3

7

KEJOHANAN OLAHRAGA MSSS

NEGERI

LOO TIAN YUN

 

LIM JING ER

 

WONG KHAI ER

Larian 4X200m : ke-2

 

Larian 4X200m : ke-2

 

Larian 4X100m : ke-3

Larian 4X200m : ke-3

8

KEJOHANAN BOLA TAMPAR MSSM

KEBANGSAAN

CH’NG JIEHAN ANDREA

LIM JING ER

 

ETHAN ZEN

MOK TIEN WEN

(PEREMPUAN): TEMPAT KE-5

 

 

(LELAKI): TEMPAT KE-8

9

2015 Selangor Under-14 Volleyball Tournament

NEGERI

BENJAMIN KHOO KAH SING

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

FOO GUO XIAN

JARED ONG KAI ZE

MOK TIEN WEN

WONG SOONG EN

WONG SOONG WAY

AN WEN NEE

CH’NG JIEHAN ANDREA

JAZZ WONG E-HUI

LAM HUI THENG

LIM CHYI EAN

LIM JING ER

LOO TIAN YUN

OLIVIA GOH YU EN

TEE KE JIA

CARMEN CHEAH KAIWEN

GOOI KAI HNG SHERYCE

Pusingan Pertama

10

AKUATIK MSSS

NEGERI

LEW YAN ZHENG

OSCAR

LEW ZHI TONG

JOHAN

 

TEMPAT KE-3

11

AKUATIK MSSM

KEBANGSAAN

LEW YAN ZHENG

TEMPAT KE-3

12

2015 Selangor Under-16 Volleyball Tournament

NEGERI

JAZZ WONG E-HUI

CH’NG JIEHAN ANDREA

LIM JING ER

JARED ONG KAI ZE

MOK TIEN WEN

ETHAN ZEN

FOO GUO XIAN

Team A - Johan

Team B – Pusingan Pertama

Team B – Pusingan Pertama

Pusingan Pertama

Pusingan Pertama

Pusingan Pertama

Pusingan Pertama

13

Piala Chong Hwa 2015

Negeri

CH’NG JIEHAN ANDREA

LIM JING ER

LOO TIAN YUN

LIM CHYI EAN

LAM HUI THENG

TEE KE JIA

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

ASHLEY NG LE XUAN

CARMEN CHEAH KAIWEN

MAIA ONG XIAO HAN

CHAI CHEE LING

 

JARED ONG KAI ZE

MOK TIAN WEN

WONG WIN KIT

ETHAN ZEN

FOO GUO XIAN

BENJAMIN KHOO KAH SING

WONG SOONG EN

CHONG YI RONG

FAN JIA QIAN

FAN JIA CHEN

WONG SOONG WAY

TAN WEI MING

Perempuan - Naib Johan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lelaki – Suku Akhir

14

Kejohanan Bola Tampar U-10

DAERAH

Hilda Ong Kai En

Maia Ong Xiao Han

Chai Chee Ling

Tan Ann Ru

Tan Ann Tung

Serene Chin Jin Ming

Rachel Goh Yu Jie

Kyra Wong E Ching

 

Lee Qing Hui

Fan Jia Chen

Fan Jia Qian

Wong Soong Way

Tan Wei Ming

Chong Yi Rong

An Wen Xi

Geoffrey Tan Hsien Yang

Perempuan – Johan

 

 

 

 

 

 

 

Lelaki – Johan

15

PERTANDINGAN  BOLA TAMPAR JEMPUTAN SEKOLAH-SEKOLAH KLUSTER 2015

KEBANGSAAN

CH’NG JIEHAN ANDREA

LIM JING ER

LOO TIAN YUN

LIM CHYI EAN

LAM HUI THENG

TEE KE JIA

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

ASHLEY NG LE XUAN

HILDA ONG KAI EN

 

JARED ONG KAI ZE

MOK TIAN WEN

WONG WIN KIT

FOO GUO XIAN

BENJAMIN KHOO KAH SING

CHONG YI RONG

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

WONG SOONG WAY

Perempuan – Naib Johan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lelaki – Tempat Ke-3

16

KEJOHANAN BOLA TAMPAR U-11

NEGERI

JAZZ WONG E-HUI

OLIVIA GOH YU EN

ASHLEY NG LE XUAN

CARMEN CHEAH KAIWEN

TOH BETHIA

HILDA ONG KAI EN

CHAI CHEE LING

MAIA ONG XIAO HAN

TAN ANN RU

TAN ANN TUNG

 

FOO GUO XIAN

BENJAMIN KHOO KAH SING

SIN VEE YOUNG

LEE QING HUI

CHONG YI RONG

GEOFFREY TAN HSIEN YANG

FAN JIA CHEN

FAN JIA QIAN

ETHAN ZEN

TAN WEI MING

Perempuan – Suku Akhir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lelaki – Tempat Ke-3

17

Kejohanan Star Selangor-Pre-junior Under 10

NEGERI

MAIA ONG

1.      INDIVIDUAL HOOP, 7th place.

2.      INDIVIDUAL ROPE, 6th place.

3.      INDIVIDUAL ROUND, 6th place.

18

Gimrama MSSD 2015

DAERAH

MAIA ONG XIAO HAN

LAU SHEUN WEI

LIM CHYI EAN

MEGAN TONG XIN YI

TEOH YU-XUAN

LIM JING QIAN

LIM JING ER

 

 

19

Gimrama MSSS 2015

NEGERI

LAU SHEUN WEI

LIM CHYI EAN

MEGAN TONG XIN YI

TEOH YU-XUAN

LIM JING QIAN

LIM JING ER

BRONZE

GOLD

-

1 GOLD, 1 SILVER

GOLD

BRONZE

20

SKUASY MSSS 2015

NEGERI

JOACHIM CHUAH HAN WEN

NAIB JOHAN

21

SKUASY MSSM 2015

KEBANGSAAN

JOACHIM CHUAH HAN WEN

TEMPAT KE-3

22

Pertandingan Diablo (17th World of Chinese Book Fair)

DAERAH

Toon Lian Zhi

Low Hui Yen

Ho Min Xuan

Wong Carmen

Chiam Jet Chern

Ng Jing Ven

Vivian Wong Zi Qi

Tan Lee Vone

Liau Hui Qin

Teo Mei Hui

Hoo Kaye Wen

Gooi Kai Hng

Claire Chung Chok Lee

Tan Lee Cole

Aereon Wong Shin Ying

TEMPAT KE-3

 

Low Hui Yen

-          Peserta Terbaik Individu

23

3RD ANNUAL INTERSCHOOL UNICYCLE CHAMPIONSHIP MALAYSIA

DAERAH

TAN GUANYU,AIDAN

JOHAN

4X100M GROUP CYCLING

 

TEMPAT KETIGA

100M CROSS-COUNTRY

TAN JING XIN

JOHAN

GROUP COOPERATIVE CYCLING

 

SAGU HATI

TO EQUIP PROTECTIVE GEARS

SAGU HATI

100M TRACK RACING

ELIZABETH CHIN YI

TEMPAT KETIGA

GROUP COOPERATIVE CYCLING

WONG ZHONG XIAN

JOHAN

4X100M GROUP CYCLING

TAN QI XUAN

TEMPAT KEDUA

GROUP COOPERATIVE CYCLING

NG JING VEN

TEMPAT KEDUA

GROUP COOPERATIVE CYCLING

TEO XUAN CHENG

JOHAN

100M TRACK RACING

 

JOHAN

4X100M RELAY RACE

 

KHOR JING NI

TEMPAT KETIGA

GROUP COOPERATIVE CYCLING

EUNICE NG ZI HUI

JOHAN

4X100M GROUP CYCLING

 

TEMPAT KEDUA

GROUP COOPERATIVE CYCLING

TAN ZEN EE

JOHAN

GROUP COOPERATIVE CYCLING

CHEW CHEN SEONG

TEMPAT KEDUA

100M CROSS-COUNTRY

TEMPAT KEDUA

50M REVERSED CYCLING

 

 

Wechat QR Code 校园微信